Fenix | HM62-T
Fenix HM62-T je vysokovýkonná bežecká čelovka, ktorá disponuje výkonom až 1200 lúmenov neutrálneho bieleho svetla a maximálnym dosvitom 150 metrov. viac
Fenix HM62-T je vysoko výkonná bežecká čelovka, ktorá disponuje výkonom až 1200 lúmenov neutrálneho bieleho svetla a maximálnym dosvitom 150 metrov. Tento typ svetla vyniká prirodzenejším podaním farieb a lepším kontrastom v teréne. Okrem toho je vybavená aj červeným svetlom s výkonom 5 lúmenov na zachovanie nočnej adaptácie očí. Súčasťou balenia je nabíjateľná lítium-iónová batéria typu 18650 s kapacitou 3400 mAh, ktorá sa nabíja prostredníctvom konektora USB-C. Vďaka celokovovej konštrukcii z ľahkej horčíkovej zliatiny je čelovka odolná, dobre chladená a spĺňa normu vodotesnosti IP68, čo znamená, že vydrží ponorenie do hĺbky 2 metrov pod vodou pri zachovaní nízkej hmotnosti. Fenix HM62-T je vybavená 6 režimami svietenia:
Biele svetlo: 1200 lúmenov (4 hodiny) -> 400 lúmenov (12 hodín) -> 130 lúmenov (23,7 hodiny) -> 5 lúmenov (280 hodín)
Červené svetlo: 5 lúmenov stálého svietenia (60 hodín) -> 5 lúmenov blikania (120 hodín)
Rovnako ako ostatné trailové čelovky od spoločnosti Fenix je aj HM62-T vybavená popruhom so systémom Sport Fit, ktorý sa ľahko nastavuje pomocou jediného kolieska, aby sa pohodlne prispôsobil. Reflexné prvky na popruhu zabezpečujú lepšiu viditeľnosť a čelovka je vybavená aj píšťalkou pre prípad núdze. Perforovaný materiál popruhu umožňuje rýchly odvod potu a maximalizuje celkový komfort pri nosení. Fenix HM62-T je ideálnou voľbou na nočný beh, bežecké lyžovanie, turistiku, rybárčenie, jaskyniarstvo alebo turistiku.
Vlastnosti produktu: Použitá výkonná dióda LED Luminus SST-40 s neutrálnym bielym svetlom a dve doplnkové červené diódy LED Everlight 2835 so životnosťou 50 000 hodín; Reflektor vytvára svetelný kužeľ s dosahom 150 metrov (5590 cd), červené svetlo má dosah 8 metrov (15 cd); Elektronika s digitálnou reguláciou, ochranou proti spätnému vloženiu batérie a ochranou proti prehriatiu; Na napájanie používa jednu nabíjateľnú lítium-iónovú batériu 18650 s kapacitou 3400 mAh, ktorá je súčasťou balenia; Čelovku možno v držiaku otáčať v širokom rozsahu a nastaviť tak požadovaný smer svietenia; Nový remienok Sport Fit s obojsmerným ovládaním koliesok a integrovanou píšťalkou; Odolná proti nárazu pri páde z výšky 2 metrov; Šošovka z tvrdeného ultračistého skla s antireflexným povrchom; Súčasťou balenia je čelovka, batéria Fenix 18650 3400 mAh (ARB-L18-3400U V2.0), kábel USB-C, popruh na hlavu a náhradný o-krúžok.
Biele svetlo: 1200 lúmenov (4 hodiny) -> 400 lúmenov (12 hodín) -> 130 lúmenov (23,7 hodiny) -> 5 lúmenov (280 hodín)
Červené svetlo: 5 lúmenov stálého svietenia (60 hodín) -> 5 lúmenov blikania (120 hodín)
Rovnako ako ostatné trailové čelovky od spoločnosti Fenix je aj HM62-T vybavená popruhom so systémom Sport Fit, ktorý sa ľahko nastavuje pomocou jediného kolieska, aby sa pohodlne prispôsobil. Reflexné prvky na popruhu zabezpečujú lepšiu viditeľnosť a čelovka je vybavená aj píšťalkou pre prípad núdze. Perforovaný materiál popruhu umožňuje rýchly odvod potu a maximalizuje celkový komfort pri nosení. Fenix HM62-T je ideálnou voľbou na nočný beh, bežecké lyžovanie, turistiku, rybárčenie, jaskyniarstvo alebo turistiku.
Vlastnosti produktu: Použitá výkonná dióda LED Luminus SST-40 s neutrálnym bielym svetlom a dve doplnkové červené diódy LED Everlight 2835 so životnosťou 50 000 hodín; Reflektor vytvára svetelný kužeľ s dosahom 150 metrov (5590 cd), červené svetlo má dosah 8 metrov (15 cd); Elektronika s digitálnou reguláciou, ochranou proti spätnému vloženiu batérie a ochranou proti prehriatiu; Na napájanie používa jednu nabíjateľnú lítium-iónovú batériu 18650 s kapacitou 3400 mAh, ktorá je súčasťou balenia; Čelovku možno v držiaku otáčať v širokom rozsahu a nastaviť tak požadovaný smer svietenia; Nový remienok Sport Fit s obojsmerným ovládaním koliesok a integrovanou píšťalkou; Odolná proti nárazu pri páde z výšky 2 metrov; Šošovka z tvrdeného ultračistého skla s antireflexným povrchom; Súčasťou balenia je čelovka, batéria Fenix 18650 3400 mAh (ARB-L18-3400U V2.0), kábel USB-C, popruh na hlavu a náhradný o-krúžok.
Parametre
| Vodeodolnosť | Áno |
|---|---|
| Hmotnosť (g) | 125 g |
| Režim svietenia | 6 |
| Doba svietenia | 280 hod |
| Zdroj energie | 2x CR123A , 1x 18650 |
| Zdroj svetla | Luminus SST-40 , Everlight 2835 |
| Dosvit | 150 m |
| Svetelný výkon | 1200 lm |
| Modelový rad | HM-T |
| Typ batérií | CR123A |
| Farba svetla | Neutrálna biela (4000 - 5000 K) |
| Záruka | dva roky na akumulátor , päť rokov na čelovku |
| Farebné svietenie | Červené |
| Intenzita | 5590 cd |
| Priame nabíjanie | Áno - cez USB-C konektor |







