Fenix | HM60R
Fenix HM60R je vysoko výkonná nabíjateľná čelovka, ktorá v hlavnom reflektore ponúka svetelný tok až 1200 lúmenov s dosvitom 116 metrov. viac
Fenix HM60R je vysoko výkonná nabíjateľná čelovka, ktorá v hlavnom reflektore ponúka svetelný tok až 1200 lúmenov s dosvitom 116 metrov. Druhý reflektor s výkonom až 350 lúmenov má svetelnú stopu veľmi širokú a plynulú a odtieň svetla neutrálny (neutral white). Výhodou tohto odtieňa je prirodzenejšie a kontrastnejšie podanie farieb v teréne. Ovládanie oboch LED je na sebe nezávislé a použitie čelovky je tak veľmi jednoduché (kužele však nemožno kombinovať).
Čelovka disponuje navyše aj červeným svetlom s výkonom 5 lúmenov. Súčasťou balenia je aj dobíjateľný Li-ion akumulátor typu 18650 s kapacitou 2600 mAh, ktorý sa nabíja priamo v čelovke cez USB-C konektor. Čelovka navyše v režimoch 130 a 350 lúmenov diaľkového reflektora ponúka špeciálnu funkciu nazvanú "FREQUENCY SENSING", ktorá detekuje pohyb a vie podľa rýchlosti behu (frekvencie krokov) automaticky upravovať výkon voči zvolenej hodnote. Je tak preto vhodná na nočný beh, bežecké lyžovanie, turistiku, rybárčenie, speleológiu aj pracovné použitie. Celokovová konštrukcia zaisťuje vysokú odolnosť, optimálne chladenie a zároveň je plne vodotesná podľa štandardu IP68 až do hĺbky 2 metre pod vodou.
Čelovka disponuje navyše aj červeným svetlom s výkonom 5 lúmenov. Súčasťou balenia je aj dobíjateľný Li-ion akumulátor typu 18650 s kapacitou 2600 mAh, ktorý sa nabíja priamo v čelovke cez USB-C konektor. Čelovka navyše v režimoch 130 a 350 lúmenov diaľkového reflektora ponúka špeciálnu funkciu nazvanú "FREQUENCY SENSING", ktorá detekuje pohyb a vie podľa rýchlosti behu (frekvencie krokov) automaticky upravovať výkon voči zvolenej hodnote. Je tak preto vhodná na nočný beh, bežecké lyžovanie, turistiku, rybárčenie, speleológiu aj pracovné použitie. Celokovová konštrukcia zaisťuje vysokú odolnosť, optimálne chladenie a zároveň je plne vodotesná podľa štandardu IP68 až do hĺbky 2 metre pod vodou.
Parametre
| Materiál | Zliatina hliníku (Type III hard anodized) |
|---|---|
| Vodeodolnosť | IP68 (ponor 2 m) |
| Rozmer | 8,5 x 4,5 x 4,5 cm |
| Hmotnosť (g) | 157 g |
| Rok kolekcie | 2021 |
| Režim svietenia | 8 |
| Doba svietenia | 200 hod |
| Zdroj energie | akumulátor Fenix 18650 2600 mAh |
| Zdroj svetla | Luminus SST-40 , Everlight 2835 , Cree XP-G2 |
| Dosvit | 116 m |
| Svetelný výkon | 1200 lm |
| Modelový rad | HM-R |
| Typ batérií | Akumulátor 18650 |
| Záruka | dva roky na akumulátor , päť rokov na čelovku |
| Farebné svietenie | Neutrálna biela (4000-5000 K) , Červená , Denná biela (5500-6500 K) |
| Intenzita | 3400 cd |








