Pinguin | Lite Blanket CCS
Pinguin Lite Blanket CCS je ľahký, tenký, pohodlný cestovný spacák. Hodí sa pre tých, ktorí uprednostňujú priestranný spací vak. viac
Pinguin Lite Blanket CCS je ľahký, tenký a skladný letný dekový spacák, ktorý je ideálny do kempov, na dovolenky, no vďaka minimálnej hmotnosti aj na turistiku a bicykel v teplom počasí. Spacák Lite Blanket CCS je najmenší a najľahší (váži iba 550 gramov) letný dekový spacák z ponuky výrobcu Pinguin. Je možné ho použiť ako tradičný spacák s dostatočným priestorom vnútri - strih a šírka až 85 cm zabezpečia, že sa vyspíte rovnako pohodlne ako pod perinou. Lite Blanket sa ale dá aj úplne rozopnúť a použiť ako klasickú prikrývku - paplón. Rozzipsovaný má rozmer 170 x 190 cm a je vhodný ako dvojitá prikrývka, pre dve osoby.
Lite Blanket prináša v novej generácii 2020 zmenu materiálu. Vo verzii Lite Blanket CCS (t.j. generácia 2020) je vyrábaný z vonkajšieho materiálu Nylon Ultralight Clima Control Shield (CCS) s vodeodpudivou úpravou DWR a s úpravou RipStop pre zabránenie mechanického poškodenia. Tento materiál je výnimočne ľahký a zabezpečuje ideálnu kombináciu vetruodolnosti a dobrej priedušnosti. Vďaka DWR (Durable Water Repelent) úprave odolá vlhku, napríklad padajúcej rose. Vnútro spacáku je z mäkkého a príjemného materiálu Polyester Ultra-Lite. Spacák Blankt Lite CCS je zateplený overeným syntetickým vláknom BHB Micro (Body Heat Barrier), ktorý v nezávislých testoch dosahuje lepšie výsedky ako skôr používané materiály PrimaLoft® Sport a Polarguard 3D®.
Spacák Pinguin Lite Blanket je vybavený obojstranným zipsom, ktorý je možné zapínať zvnútra aj zvonka. Zips je z vnútornej strany opatrený lemom, vďaka ktorému neprefukuje vzduch. Spacák sa dodáva vrátane kompresného obalu, ktorý umožňuje pri preprave stlačenie do minimálnej veľkosti. Má dve pútka v spodnej časti pre pohodlné zavesenie a sušenie. Jednovrstvová termoizolácia BHB Micro s objemom 60g/m2 zabezpečuje pohodlie tepla a minimálnu váhu. So spacákom Pinguin Lite Blanket CCS tak získate ultraľahký a skladný spacák na akékoľvek letné výlety, alebo kvalitnú a dobre zbaliteľnú záložnú prikrývku pre návštevy na doma, či na chatu.
Lite Blanket prináša v novej generácii 2020 zmenu materiálu. Vo verzii Lite Blanket CCS (t.j. generácia 2020) je vyrábaný z vonkajšieho materiálu Nylon Ultralight Clima Control Shield (CCS) s vodeodpudivou úpravou DWR a s úpravou RipStop pre zabránenie mechanického poškodenia. Tento materiál je výnimočne ľahký a zabezpečuje ideálnu kombináciu vetruodolnosti a dobrej priedušnosti. Vďaka DWR (Durable Water Repelent) úprave odolá vlhku, napríklad padajúcej rose. Vnútro spacáku je z mäkkého a príjemného materiálu Polyester Ultra-Lite. Spacák Blankt Lite CCS je zateplený overeným syntetickým vláknom BHB Micro (Body Heat Barrier), ktorý v nezávislých testoch dosahuje lepšie výsedky ako skôr používané materiály PrimaLoft® Sport a Polarguard 3D®.
Spacák Pinguin Lite Blanket je vybavený obojstranným zipsom, ktorý je možné zapínať zvnútra aj zvonka. Zips je z vnútornej strany opatrený lemom, vďaka ktorému neprefukuje vzduch. Spacák sa dodáva vrátane kompresného obalu, ktorý umožňuje pri preprave stlačenie do minimálnej veľkosti. Má dve pútka v spodnej časti pre pohodlné zavesenie a sušenie. Jednovrstvová termoizolácia BHB Micro s objemom 60g/m2 zabezpečuje pohodlie tepla a minimálnu váhu. So spacákom Pinguin Lite Blanket CCS tak získate ultraľahký a skladný spacák na akékoľvek letné výlety, alebo kvalitnú a dobre zbaliteľnú záložnú prikrývku pre návštevy na doma, či na chatu.
Parametre
| Materiál | zipsy YKK |
|---|---|
| Materiál - výplň | BHB Micro |
| Rok kolekcie | upravené 2021 |
| Konštrukcia | Jednovrstvová |
| Plnenie | BHB Micro 60g/m2 |
| Vnútorný materiál | Polyester Ultra-Lite |
| Vonkajší materiál | Nylon Ultralight Ripstop DWR CCS |
| Rozmer v zbalenom stave | 12 x 23 (12 x 18 po kompresii) cm |
| Hmotnosť (kg) | 0,55 kg |
| Šírka | 85 cm |
| Objem | 25 L , 3 , 31 L / po kompresii 2 |
| Max. výška osoby (odporúčaná) | 190 cm |
| Typ spacáku | Dekový |
| T - Komfort (podľa EN13537) | +14 °C |
| T - Limit (podľa EN13537) | +10 °C |











