Pinguin | Travel PFM
Pinguin Travel PFM je ľahký a pohodlný letný dekový spacák. Hodí sa pre tých, ktorí uprednostňujú priestranný spací vak a pohodlie, aj na úkor väčšieho rozmeru v zbalenom stave. viac
Pinguin Travel PFM je ľahký a pohodlný letný dekový spacák. Hodí sa pre tých, ktorí uprednostňujú priestranný spací vak a pohodlie, aj na úkor väčšieho rozmeru v zbalenom stave. Napriek tomu je však tento letný spací vak pomerne kompaktný - po kompresii má rozmer v zbalenom stave iba 19 x 24 cm, resp. 6,8 litra a hmotnosť 1,35 kg. Vzhľadom na svoje teplotné parametre je však vhodný iba na použitie počas leta, prípadne na použitie vnútri. Je ideálny na letný kemping, cestovanie autom, na chaty alebo aj ako záložná prikrývka pre návštevy na doma, či na zimné cestovanie doauta pre prípad núdze.
Vo verzii Travel PFM (generácia 2020) je na spacáku použitý nový materiál výplne - ThermicFibre PFM, vďaka čomu je ešte ľahší, ako predchádzjaúca generácia. Zároveň je použitý nový vonkajší materiál Polyester DWR Clima Control Shield (CCS), ktorý výborne ochráni aj pred prípadným vetrom, pri zachovaní dobrej priedušnosti a vďaka DWR úprave odolá aj rose, alebo ľahkému mrholeniu.
Vo verzii Travel PFM (generácia 2020) je na spacáku použitý nový materiál výplne - ThermicFibre PFM, vďaka čomu je ešte ľahší, ako predchádzjaúca generácia. Zároveň je použitý nový vonkajší materiál Polyester DWR Clima Control Shield (CCS), ktorý výborne ochráni aj pred prípadným vetrom, pri zachovaní dobrej priedušnosti a vďaka DWR úprave odolá aj rose, alebo ľahkému mrholeniu.
Parametre
| Materiál | zipsy SBS |
|---|---|
| Materiál - výplň | Duté vlákno (1-kanálikové) |
| Konštrukcia | Jednovrstvová |
| Plnenie | Thermicfibre PFM (1x100 g/m2) |
| Vnútorný materiál | Polyester MicroLite |
| Vonkajší materiál | Polyester DWR CCS |
| Rozmer v zbalenom stave | 19 x 38 / po kompresii 19 x 24 cm |
| Príslušenstvo | kompresný obal |
| Hmotnosť (kg) | 1,35 kg |
| Šírka | 80 cm |
| Objem | 8 L , 10 , 8 L / po kompresii 6 |
| Max. výška osoby (odporúčaná) | max 190 cm |
| Typ spacáku | Dekový |
| T - Komfort (podľa EN13537) | +13 °C |
| T - Limit (podľa EN13537) | +9 °C |
| T - Extrém (podľa EN13537) | -3 °C |
| Spojiteľnosť spacákov (Ľ+P zips) | Áno |










