Pinguin | Savana PFM
Pinguin Savana PFM je ľahší spací vak tvaru múmie. S teplotnými parametrami +5 / 0 / -15 stupňov Celzia sa pohybuje na pomedzí medzi letným a trojsezónnym spacákom. viac
Pinguin Savana PFM je ľahší spací vak tvaru múmie. S teplotnými parametrami +5 / 0 / -15 stupňov Celzia sa pohybuje na pomedzí medzi letným a trojsezónnym spacákom. Ponúka veľmi zaujímavý pomer dobrej tepelnej izolácie a priaznivej ceny, stále pri zachovaní prijateľného rozmeru.
Tak ako pri všetkých spacích vakoch Pinguin patrí k výbave modelu Savana dlhý dvojcestný zips umožňujúci rozopnutie a vertanie od nôh. Pútka v spodnej časti slúžia na zavesenie a umožňujú dobré sušenie a vyvetranie spacáku. Samozrejmosťou sú vnútorný zateplovací golier so sťahovaním, zateplovacia léga pod zipsom proti úniku tepla, upnutie vrchnej časti suchým zipsom proti samovoľnému rozopínaniu spacáku počas spánku. Spacák sa dodáva vrátane kompresného obalu, ktorý umožňuje pri preprave stlačenie do minimálnej veľkosti.
Vo verzii Savana PFM (generácia 2020/21) je na spacáku použitý nový materiál výplne - ThermicFibre PFM, vďaka čomu je ešte ľahší, ako predchádzjaúca generácia. Zároveň je použitý nový vonkajší materiál Polyester DWR Clima Control Shield (CCS), ktorý výborne ochráni aj pred prípadným vetrom, pri zachovaní dobrej priedušnosti a vďaka DWR úprave odolá aj rose, alebo ľahkému mrholeniu. Vynovený bol aj dizajn spacáku, no aj naďalej v ponuke v dvoch farebných prevedeniach - modrej "Blue" a zelenej "Green". Spacák Savana sa tiež vyrába vo verziách Savana Lady PFM a Savana Junior PFM.
Tak ako pri všetkých spacích vakoch Pinguin patrí k výbave modelu Savana dlhý dvojcestný zips umožňujúci rozopnutie a vertanie od nôh. Pútka v spodnej časti slúžia na zavesenie a umožňujú dobré sušenie a vyvetranie spacáku. Samozrejmosťou sú vnútorný zateplovací golier so sťahovaním, zateplovacia léga pod zipsom proti úniku tepla, upnutie vrchnej časti suchým zipsom proti samovoľnému rozopínaniu spacáku počas spánku. Spacák sa dodáva vrátane kompresného obalu, ktorý umožňuje pri preprave stlačenie do minimálnej veľkosti.
Vo verzii Savana PFM (generácia 2020/21) je na spacáku použitý nový materiál výplne - ThermicFibre PFM, vďaka čomu je ešte ľahší, ako predchádzjaúca generácia. Zároveň je použitý nový vonkajší materiál Polyester DWR Clima Control Shield (CCS), ktorý výborne ochráni aj pred prípadným vetrom, pri zachovaní dobrej priedušnosti a vďaka DWR úprave odolá aj rose, alebo ľahkému mrholeniu. Vynovený bol aj dizajn spacáku, no aj naďalej v ponuke v dvoch farebných prevedeniach - modrej "Blue" a zelenej "Green". Spacák Savana sa tiež vyrába vo verziách Savana Lady PFM a Savana Junior PFM.
Parametre
| Materiál - výplň | Thermicfibre PFM |
|---|---|
| Certifikácia | EN ISO 23537-1:2019 |
| Konštrukcia | Dvojvrstvová |
| Plnenie | Thermicfibre PFM , 2x100 g/m2 |
| Vnútorný materiál | Polyester Micro Lite |
| Vonkajší materiál | Polyester DWR Clima Control Shield |
| Rozmer v zbalenom stave | 18 x 37 (18 x 24 po kompresii) cm |
| Príslušenstvo | kompresný obal |
| Hmotnosť (kg) | 1,3 kg |
| Šírka | 55 až 80 cm |
| Objem | 4 L , 1 L , 9 , po kompresii 6 |
| Max. výška osoby (odporúčaná) | podľa variantu 175 / 185 / 195 cm |
| Typ spacáku | Múmiový |
| T - Komfort (podľa EN13537) | +5 °C |
| T - Limit (podľa EN13537) | +0 °C |
| T - Extrém (podľa EN13537) | -15 °C |


