Pinguin | Compact FL Foam
Pinguin Compact FL Foam sú veľmi odolné a veľmi kompaktné trekkingové paličky, ktoré je možné rozpojením zložiť na rozmer iba 36 cm. V zloženom stave sú nastaviteľné v rozpätí 110 - 130 cm. viac
Pinguin Compact FL Foam sú veľmi odolné a veľmi kompaktné trekkingové paličky, ktoré je možné rozpojením zložiť na rozmer iba 36 cm. V zloženom stave sú nastaviteľné v rozpätí 110 - 130 cm. Paličky sú vyrobené z odolného duralu (hliníku 7075) so zvýšenou hrúbkou - jednotlivé segmenty majú priemer 18, 16 a 14 mm. Po rozložení držia jednotlivé časti spolu vďaka kevlarovému lanku, potiahnutom ochrannou gumenou vrstvou.
Dĺžku paličiek je možné regulovať v rozmedzí 110 a 130 cm pomocou jedného rýchloupínacieho zámku "Fast Lock". K nastaveniu presnej dĺžky slúžia rysky na paličke pod zámkom. Rukoväť paličiek je z pohodlnej EVA peny, ktorá je protiškyková, nenasiakavá a tlmí vibrácie. Rukoväť je predĺžená, čo uľahčuje použitie pri traverzovaní v strmom teréne. Samozrejmosťou sú pútka na zápästie (v najnovšej verzii paličiek Compact FL Foam sú v zelenj farbe). Paličky sa dodávajú vrátene ochrannách gomových koncoviek a dvoch sád odnímateľných tanierikov (priemer 38 a 50 mm).
Paličky Piguin Compact FL Foam sa vďaka minimálnemu rozmeru zmestia aj na tie najmenšie batohy, no pri dĺžke iba 36 cm ich v prípade potreby schováte aj do vnútra batohu. Vysoká odolnosť ich predurčuje na použitie nielen na turistiku, ale aj na zimné outdoorové aktivity.
Dĺžku paličiek je možné regulovať v rozmedzí 110 a 130 cm pomocou jedného rýchloupínacieho zámku "Fast Lock". K nastaveniu presnej dĺžky slúžia rysky na paličke pod zámkom. Rukoväť paličiek je z pohodlnej EVA peny, ktorá je protiškyková, nenasiakavá a tlmí vibrácie. Rukoväť je predĺžená, čo uľahčuje použitie pri traverzovaní v strmom teréne. Samozrejmosťou sú pútka na zápästie (v najnovšej verzii paličiek Compact FL Foam sú v zelenj farbe). Paličky sa dodávajú vrátene ochrannách gomových koncoviek a dvoch sád odnímateľných tanierikov (priemer 38 a 50 mm).
Paličky Piguin Compact FL Foam sa vďaka minimálnemu rozmeru zmestia aj na tie najmenšie batohy, no pri dĺžke iba 36 cm ich v prípade potreby schováte aj do vnútra batohu. Vysoká odolnosť ich predurčuje na použitie nielen na turistiku, ale aj na zimné outdoorové aktivity.
Parametre
| Materiál | Hliník 7075 |
|---|---|
| Rozmer | rozložené: 110 - 130 cm, zložené 36 cm |
| Hmotnosť (g) | 2 x 275 g |
| Príslušenstvo | gumové koncovky , 2 páry snehových tanierov |
| Držadlo | EVA pena |
| Počet dielov | 3 |
| Hrot | Karbid volfrámu |
| Systém skladania | Rozložením |
| Systém uzamykania dĺžky | Rýchloupínací - Klip |
| Priemer paličky | 18 / 16 / 14 mm |


