Fenix | HL45R
Fenix HL45R je zoomovacia nabíjateľná čelovka so svetelným tokom až 1000 lúmenov a dosvitom 220 metrov. viac
Fenix HL45R je zoomovacia nabíjateľná čelovka so svetelným tokom až 1000 lúmenov a dosvitom 220 metrov. Disponuje funkciou bezdotykového zapínania a vypínania Gesture-sensing, ktorá umožňuje ovládanie mávnutím ruky pred svietidlom (s možnosťou deaktivácie). Napájanie zabezpečuje Li-ion akumulátor s kapacitou 1900 mAh, nabíjaný cez USB-C konektor priamo v čelovke. V prípade núdze je možné použiť aj tri bežné AAA batérie (bez možnosti nabíjania v čelovke). Zdrojom svetla je moderná LED Luminus SFT-25R, ktorej svetlo usmerňuje TIR (Total Internal Reflection) optika s nastaviteľnou šírkou svetelného kužeľa (funkcia zoom). Doplnkové osvetlenie zabezpečuje červená LED OSRAM GR QSSPA1.23 s výkonom až 130 lúmenov. Čelovka ponúka celkovo osem režimov výkonu, vrátane červeného zábleskového režimu pre núdzové situácie. Napriek nastaviteľnej optike si zachováva vodeodolnosť podľa štandardu IP66, čo zaručuje odolnosť voči silnému dažďu. Popruh čelovky je vybavený reflexnými prvkami pre lepšiu viditeľnosť pri pohybe po ceste.
Čelovka ponúka nasledovné režimy svietenia:
Štyri režimy bieleho svetla:
1000 lúmenov (3 hodiny)
350 lúmenov (4,33 hodiny)
130 lúmenov (12,6 hodiny)
30 lúmenov (54 hodín)
Štyri režimy červeného svetla:
130 lúmenov (4,33 hodiny)
30 lúmenov (25,5 hodiny)
5 lúmenov (124 hodín)
Blikanie 5 lúmenov (240 hodín)
Parametre čelovky: TIR optika s funkciou zaostrovania vytvára kužeľ s dosvitom až 220 metrov (12 067 cd); Čelovka je dodávaná s nabíjacím Li-ion akumulátorom ARB-LP1900 s kapacitou 1900 mAh; Je možné napájať aj 3x AAA batériami. Je možné použiť jednorazové alkalické aj nabíjacie NiMH. (Nedá sa v čelovke nabíjať); Štvordiódový indikátor stavu nabitia akumulátora; Dobíjanie cez USB-C konektor; Pohodlné ovládanie pomocou otočného spínača so stredovým tlačidlom; Čelovku je možné naklápať v držiaku a tým nastaviť požadovaný smer svietenia; Popruh s reflexnými prvkami zvyšuje pasívnu bezpečnosť, zdvojená zadná časť zvyšuje komfort nosenia na hlave; Nárazuvzdorná pádom z výšky 1 meter; Vodeodolná a prachotesná podľa štandardu IP66 (ostrekovanie silnými prúdmi vody zo všetkých smerov); Súčasťou balenia je popruh, akumulátor ARB-LP1900 a nabíjací USB kábel.
Vďaka svojim vlastnostiam je čelovka vhodná na pracovné využitie, turistiku, pátracie a záchranné akcie, beh, kempovanie, rybárčenie a ďalšie aktivity. Všetky parametre, vrátane svetelného toku, výdrže na batérie, vodotesnosti, dosvitu a nárazuvzdornosti, sú zmerané podľa normy ANSI/NEMA FL 1-2009.
Čelovka ponúka nasledovné režimy svietenia:
Štyri režimy bieleho svetla:
1000 lúmenov (3 hodiny)
350 lúmenov (4,33 hodiny)
130 lúmenov (12,6 hodiny)
30 lúmenov (54 hodín)
Štyri režimy červeného svetla:
130 lúmenov (4,33 hodiny)
30 lúmenov (25,5 hodiny)
5 lúmenov (124 hodín)
Blikanie 5 lúmenov (240 hodín)
Parametre čelovky: TIR optika s funkciou zaostrovania vytvára kužeľ s dosvitom až 220 metrov (12 067 cd); Čelovka je dodávaná s nabíjacím Li-ion akumulátorom ARB-LP1900 s kapacitou 1900 mAh; Je možné napájať aj 3x AAA batériami. Je možné použiť jednorazové alkalické aj nabíjacie NiMH. (Nedá sa v čelovke nabíjať); Štvordiódový indikátor stavu nabitia akumulátora; Dobíjanie cez USB-C konektor; Pohodlné ovládanie pomocou otočného spínača so stredovým tlačidlom; Čelovku je možné naklápať v držiaku a tým nastaviť požadovaný smer svietenia; Popruh s reflexnými prvkami zvyšuje pasívnu bezpečnosť, zdvojená zadná časť zvyšuje komfort nosenia na hlave; Nárazuvzdorná pádom z výšky 1 meter; Vodeodolná a prachotesná podľa štandardu IP66 (ostrekovanie silnými prúdmi vody zo všetkých smerov); Súčasťou balenia je popruh, akumulátor ARB-LP1900 a nabíjací USB kábel.
Vďaka svojim vlastnostiam je čelovka vhodná na pracovné využitie, turistiku, pátracie a záchranné akcie, beh, kempovanie, rybárčenie a ďalšie aktivity. Všetky parametre, vrátane svetelného toku, výdrže na batérie, vodotesnosti, dosvitu a nárazuvzdornosti, sú zmerané podľa normy ANSI/NEMA FL 1-2009.
Parametre
| Materiál | Hliníková zliatina |
|---|---|
| Vodeodolnosť | IP68 (ponor 2 m) |
| Rozmer | 7,82 x 5 x 4,45 cm |
| Hmotnosť (g) | 133 g |
| Rok kolekcie | 2025 |
| Režim svietenia | 8 |
| Doba svietenia | 240 hod |
| Zdroj energie | ARB-LP1900 |
| Zdroj svetla | Luminus SFT-25R , OSRAM GR QSSPA1.23 |
| Dosvit | 220 m |
| Svetelný výkon | 1000 lm |
| Modelový rad | HL-R |
| Typ batérií | Akumulátor 1900 mAh |
| Farba svetla | Denná biela (5500-6500 K) , Červená |
| Farebné svietenie | Červené |
| Intenzita | 12067 cd |
| Zaostrovanie (meniteľný svetelný kužel) | Áno |





