Fenix | E-Spark
Fenix E-Spark je praktický a najmä veľmi jednoducho skladný doplnok s možnosťou pripnutia na kľúče, ktorý môže byť užitočný kedykoľvek. Je kombináciou svietidla a prenosnej USB-C powerbanky na núdzové použitie. viac
Fenix E-Spark je praktický a najmä veľmi jednoducho skladný doplnok s možnosťou pripnutia na kľúče, ktorý môže byť užitočný kedykoľvek. Je kombináciou svietidla a prenosnej USB-C powerbanky na núdzové použitie. O napájanie sa stará vstavaný akumulátor s kapacitou 800 mAh, ktorý je dobíjateľný pomocou USB-C konektora. Svietidlo je okrem bieleho svetla s dosahom až 30 metrov vybavené stálym červeným svetlom a červeným blikaním, ktoré je vhodné napríklad na signalizáciu v núdzi, alebo ako spôsob zlepšenia viditeľnosti v cestnej pemávke.
Svietidlo ponúka tri režimy bieleho svetla: 100 lúmenov (3,3 hodiny) -> 30 lúmenov (11 hodín) -> 5 lúmenov (52 hodín), a dva režimy červeného: 5 lúmenov (14 hodín) -> 5 lúmenov blikania.
Plne nabitá powerbanka dobije telefón s kapacitou 500 mAh, teda cca 10-15% batérie telefónu. Pri používaní powerbanky svieti indikácia vybíjania svietidla a tak ho nie je možné súbežne používať na svietenie. Fenix E-Spark sa ovláda pomocu jedného tlačidla, ktorého podržaním na 0,5 sekundy zapnete/vypnete svietidlo. Po zapnutí ďalšími stlačeniami meníte režimy. Tlačidlo je možné dvomi rýchlimi stlačeniami vo vypnutom stave uzamknúť, aby nedošlo k samovoľnému zapnutiu.
Fenix E-Spark je prachu vodeodolný podľa štandardu IP24 (dážď). Okrem toho je aj nárazuvzdorný pádom z výšky 1 meter. V balení sa nachádza svietidlo, krúžok na kľúče, pútko na ruku, a dobíjací USB-C kábel.
Svietidlo ponúka tri režimy bieleho svetla: 100 lúmenov (3,3 hodiny) -> 30 lúmenov (11 hodín) -> 5 lúmenov (52 hodín), a dva režimy červeného: 5 lúmenov (14 hodín) -> 5 lúmenov blikania.
Plne nabitá powerbanka dobije telefón s kapacitou 500 mAh, teda cca 10-15% batérie telefónu. Pri používaní powerbanky svieti indikácia vybíjania svietidla a tak ho nie je možné súbežne používať na svietenie. Fenix E-Spark sa ovláda pomocu jedného tlačidla, ktorého podržaním na 0,5 sekundy zapnete/vypnete svietidlo. Po zapnutí ďalšími stlačeniami meníte režimy. Tlačidlo je možné dvomi rýchlimi stlačeniami vo vypnutom stave uzamknúť, aby nedošlo k samovoľnému zapnutiu.
Fenix E-Spark je prachu vodeodolný podľa štandardu IP24 (dážď). Okrem toho je aj nárazuvzdorný pádom z výšky 1 meter. V balení sa nachádza svietidlo, krúžok na kľúče, pútko na ruku, a dobíjací USB-C kábel.
Parametre
| Vodeodolnosť | Prachu a vode odolná podľa štandardu IP24 (dážď) |
|---|---|
| Rozmer | 8,7 x 3,7 x 0,8 cm |
| Hmotnosť (g) | 37 g |
| Režim svietenia | 5 |
| Doba svietenia | max 52 hod |
| Zdroj energie | Li-pol akumulátor s kapacitou 800 mAh |
| Zdroj svetla | SMD diódy |
| Dosvit | 30 m |
| Svetelný výkon | 100 lm |
| Modelový rad | E |
| Typ batérií | Vstavaný akumulátor |
| Farba svetla | denná biela (5500-6500 K) |
| Funkcia Powerbank | Áno |
| Intenzita | 225 cd |







