Pinguin | Tour Long FL Foam
Pinguin Tour Long FL Foam sú pevné dvojdielne teleskopické palice, ktoré majú predĺženú rukoväť z pevnej peny. Dĺžku palíc je možné nastaviť v rozmedzí 86 až 150 cm. Sú použiteľné celoročne, vrátane zimných outdoorových aktivít. viac
Pinguin Tour Long FL Foam sú pevné dvojdielne teleskopické palice, ktoré majú predĺženú rukoväť z pevnej peny. Dĺžku palíc je možné nastaviť v rozmedzí 86 až 150 cm. Vďaka svojej pevnosti sa hodia na širokú škálu aktivít, vrátane zimných aktivít ako snežnice, skialp, bežky a podobne, no rovnako dobre poslúžia aj na trekking či turistiku.
Dĺžku palíc je možné veľmi ľahko, rýchlo a bezpečne nastaviť pomocou zámku Fast Lock na 86 až 150 cm - nastavenú dĺžku uzamknete pomocou rýchloupínacieho klipu. Jednoduchému nastaveniu požadovanej dĺžky prispievajú aj mierky na spodných segmentoch palíc. Jednotlivé segmenty týchto teleskopických palíc sú vyrobené z veľmi pevnej zliatiny hliníka 7075 so zväčšenými priemermi pre ich celkovú väčšiu tuhosť. Predĺžené rukoväte palíc sú vyrobené z nenasiakavej, nešmykľavej a vibrácie pohlcujúcej EVA peny. Práve dĺžka rukovätí určuje palice ako štvorsezónne, vďaka možnosti zmeny polohy úchopu pri traverzovaní so zachovaním pohodlného a bezpečného úchopu. Hroty sú vyrobené z trvanlivého karbidu volfrámu a súčasťou balenia palíc sú aj gumové krytky hrotov eliminujúce vibrácie a nežiaduce ruchy na tvrdých povrchoch. Palice majú nastaviteľné pútka na zápästie, ktoré zvyšujú pohodlie a bezpečnosť. Súčasťou balenia sú dva páry snehových tanierikov - menšie s priemerom 80 mm a väčšie s priemerom až 120 mm.
Dĺžku palíc je možné veľmi ľahko, rýchlo a bezpečne nastaviť pomocou zámku Fast Lock na 86 až 150 cm - nastavenú dĺžku uzamknete pomocou rýchloupínacieho klipu. Jednoduchému nastaveniu požadovanej dĺžky prispievajú aj mierky na spodných segmentoch palíc. Jednotlivé segmenty týchto teleskopických palíc sú vyrobené z veľmi pevnej zliatiny hliníka 7075 so zväčšenými priemermi pre ich celkovú väčšiu tuhosť. Predĺžené rukoväte palíc sú vyrobené z nenasiakavej, nešmykľavej a vibrácie pohlcujúcej EVA peny. Práve dĺžka rukovätí určuje palice ako štvorsezónne, vďaka možnosti zmeny polohy úchopu pri traverzovaní so zachovaním pohodlného a bezpečného úchopu. Hroty sú vyrobené z trvanlivého karbidu volfrámu a súčasťou balenia palíc sú aj gumové krytky hrotov eliminujúce vibrácie a nežiaduce ruchy na tvrdých povrchoch. Palice majú nastaviteľné pútka na zápästie, ktoré zvyšujú pohodlie a bezpečnosť. Súčasťou balenia sú dva páry snehových tanierikov - menšie s priemerom 80 mm a väčšie s priemerom až 120 mm.
Parametre
| Materiál | Hliník 7075 |
|---|---|
| Rozmer | 86 - 150 cm |
| Hmotnosť (g) | 285 g |
| Príslušenstvo | gumové koncovky , 2 páry snehových tanierikov |
| Určenie | Trekking , Lyže , Skialp , Bežky , Snežnice |
| Držadlo | EVA pena |
| Počet dielov | 2 |
| Hrot | Karbid wolfrámu |
| Pútko | Áno |
| Systém skladania | Teleskopicky (zasúvaním) |
| Predĺžená rukoväť | Áno |
| Systém uzamykania dĺžky | Rýchloupínací - Klip |
| Priemer paličky | 18 / 16 mm |








