Pinguin | Sphere Extreme
Pinguin Sphere Extreme je dvojmiestny expedičný stan s extrémne pevnou konštrukciou a s veľkorysým vnútorným priestorom. viac
Pinguin Sphere Extreme je dvojmiestny expedičný stan s extrémne pevnou konštrukciou a s veľkorysým vnútorným priestorom. Stan má semi-geodetickú konštrukciu tvorenú 4 prekríženými prútmi, ktoré vytvárajú až 5 bodov kríženia. Doplnené sú krátkym vrchným prútom, ktorý vytvára pomerne veľké vetracie otvory. Stan je vybavený dvomi priestrannými predsienkami (hĺbka cca 70 a 80 cm). Pevnosť konštrukciu podčiarkujú pevné a kvalitné duralové prútu (Dural 7075 T9) s priemerom 9,5 mm.
Vnútorný priestor 220 x 150 cm poskytuje pohodlný priestor pre 2 osoby, v prípade núdze sa však v stane vyspia aj traja. Celkový hmotnosť stanu je 4,25 kg, minimálna hmotnosť, bez vnútorného stanu, 3,15 kg. Rozmer zbaleného stanu je 50 x 18 cm.
Vnútorný priestor 220 x 150 cm poskytuje pohodlný priestor pre 2 osoby, v prípade núdze sa však v stane vyspia aj traja. Celkový hmotnosť stanu je 4,25 kg, minimálna hmotnosť, bez vnútorného stanu, 3,15 kg. Rozmer zbaleného stanu je 50 x 18 cm.
Parametre
| Materiál | Nylon , Nylon Ripstop |
|---|---|
| Typ | Semi-Geodetický |
| Vetracie okná | 6 |
| Vonkajší materiál | Nylon RipStop , UV ochrana |
| Rozmer v zbalenom stave | 50 x 18 cm |
| Počet osôb | 2 - 3 |
| Predsieň | 2 (hĺbka 70 a 80 cm) |
| Vodeodolnosť tropika | 4 000 mm |
| Vodeodolnosť podlahy | 12 000 mm |
| Materiál podlaha | Nylon |
| Vchody | 2 (3 možnosti otvorenia) |
| Výška stanu | 110 (120) |
| Body kríženia | 5 |
| Celková hmotnosť | 4,25 kg |
| Rozmer - vonkajší | cca 370 x 160 x 120 cm |
| Rozmer - vnútorný | 220 x 150 x 110 cm |
| Kolíky | 21 ks |

