Fenix | HP30R V2.0
Vysoko výkonná čelovka Fenix HP30R V2.0 je druhou vylepšenou generáciou HP30R. Výkon tejto čelovky je bezkonkurenčne 3000 lúmenov (ANSI) a dosvit 270 metrov, vďaka výkonnej LED XHP50 a dvojice LED XP-G3 S4 s teplejším odtieňom svetla. Čelovka je vybavená diaľkovým reflektorom a dvojicou menších reflektorov so širokým kužeľom svetla.Výhodou sú aj ponúkaných 11 režimov svietenia, ktoré začínajú s 50 lúmenmi. Celková výdrž čelovky je 120 hodín. Čelovka je vhodná pre bežecké lyžovanie, skialpinizmus, nočný beh, cyklistiku, rybárčenie, speleológiu, expedície a ďalšie aktivity. viac
Vysoko výkonná čelovka Fenix HP30R V2.0 je druhou vylepšenou generáciou HP30R. Výkon tejto čelovky je bezkonkurenčne 3000 lúmenov (ANSI) a dosvit 270 metrov, vďaka výkonnej LED XHP50 a dvojice LED XP-G3 S4 s teplejším odtieňom svetla. Čelovka je vybavená diaľkovým reflektorom a dvojicou menších reflektorov so širokým kužeľom svetla.Výhodou sú aj ponúkaných 11 režimov svietenia, ktoré začínajú s 50 lúmenmi. Celková výdrž čelovky je 120 hodín.
Reflektory čelovky sú ovládané oddelene, ale je možné ich pustiť aj súčasne v kombinovanom móde. Na napájanie používa dva Li-ion akumulátory typu 21700 5000 mAh, ktoré sú súčasťou balenia a je možné ich dobíjať priamo v batériovom puzdre cez USB-C konektor.
Batérie sú umiestnené v oddelenom puzdre na nastaviteľnom kábli, ktorý je možné nosiť na zátylku, umiestniť na opasok, do vrecka alebo batohu. Zvyšuje sa tým komfort nosenia a v zime sú batérie lepšie chránené proti mrazu. Batériové púzdro je vybavené indikátorom kapacity batérií a USB výstupom, takže ho môžete využiť aj ako prenosný zdroj energie (powerbanku) na nabíjanie vášho mobilného telefónu alebo GPS navigácie.
Ponúkaných je až 11 režimov výkonu. V najnižšom režime s 50 lúmenmi poskytuje výbornú výdrž až 120 hodín (teda 5 dní). Čelovka je napájaná digitálne regulovaným konštantným prúdom pre zaručenie stáleho svetelného výkonu aj pri znižovaní napätia v batériách (pri ich pozvoľnom vybíjaní). Taktiež je možnosť výberu reflektorov. K dispozicii je 1. diaľkový reflektor: 2000 lúmenov (6 hodín) -> 800 lúmenov (12 hodín) -> 200 lúmenov (34 hodín) -> 50 lúmenov (120 hodín), potom 2. široké reflektory: 1000 lúmenov (10 hodín) -> 200 lúmenov (34 hodín) -> 50 lúmenov (120 hodín) a aj 3. kombinovaný režim: 3000 lúmenov (5 hodín) -> 1800 lúmenov (6 hodín) -> 400 lúmenov (17 hodín) -> 100 lúmenov (60 hodín). Čelovku je možné naklápať v niekoľkých krokoch a tým nastaviť požadovaný smer svietenia.
HP30R V2.0 je obzvlášť vhodná pre bežecké lyžovanie, skialpinizmus, nočný beh, cyklistiku, rybárčenie, speleológiu, expedície a ďalšie aktivity.
Čelovka je vyrobená zo zliatiny hliníka používanej v leteckom priemysle. Je tak zaistené výborné chladenie s inteligentnou ochranou proti prehriatiu. Odoslnosť proti poškodeniu je taktiež zabezpečená, čelovka je nárazuvzdorná pádom z výšky 1 meter. Šošovka je sklenená, ultra tvrdená s antireflexným povrchom.
Reflektory čelovky sú ovládané oddelene, ale je možné ich pustiť aj súčasne v kombinovanom móde. Na napájanie používa dva Li-ion akumulátory typu 21700 5000 mAh, ktoré sú súčasťou balenia a je možné ich dobíjať priamo v batériovom puzdre cez USB-C konektor.
Batérie sú umiestnené v oddelenom puzdre na nastaviteľnom kábli, ktorý je možné nosiť na zátylku, umiestniť na opasok, do vrecka alebo batohu. Zvyšuje sa tým komfort nosenia a v zime sú batérie lepšie chránené proti mrazu. Batériové púzdro je vybavené indikátorom kapacity batérií a USB výstupom, takže ho môžete využiť aj ako prenosný zdroj energie (powerbanku) na nabíjanie vášho mobilného telefónu alebo GPS navigácie.
Ponúkaných je až 11 režimov výkonu. V najnižšom režime s 50 lúmenmi poskytuje výbornú výdrž až 120 hodín (teda 5 dní). Čelovka je napájaná digitálne regulovaným konštantným prúdom pre zaručenie stáleho svetelného výkonu aj pri znižovaní napätia v batériách (pri ich pozvoľnom vybíjaní). Taktiež je možnosť výberu reflektorov. K dispozicii je 1. diaľkový reflektor: 2000 lúmenov (6 hodín) -> 800 lúmenov (12 hodín) -> 200 lúmenov (34 hodín) -> 50 lúmenov (120 hodín), potom 2. široké reflektory: 1000 lúmenov (10 hodín) -> 200 lúmenov (34 hodín) -> 50 lúmenov (120 hodín) a aj 3. kombinovaný režim: 3000 lúmenov (5 hodín) -> 1800 lúmenov (6 hodín) -> 400 lúmenov (17 hodín) -> 100 lúmenov (60 hodín). Čelovku je možné naklápať v niekoľkých krokoch a tým nastaviť požadovaný smer svietenia.
HP30R V2.0 je obzvlášť vhodná pre bežecké lyžovanie, skialpinizmus, nočný beh, cyklistiku, rybárčenie, speleológiu, expedície a ďalšie aktivity.
Čelovka je vyrobená zo zliatiny hliníka používanej v leteckom priemysle. Je tak zaistené výborné chladenie s inteligentnou ochranou proti prehriatiu. Odoslnosť proti poškodeniu je taktiež zabezpečená, čelovka je nárazuvzdorná pádom z výšky 1 meter. Šošovka je sklenená, ultra tvrdená s antireflexným povrchom.
Parametre
| Materiál | Letecký hliník |
|---|---|
| Vodeodolnosť | IP66 (prudký dážď) |
| Hmotnosť (g) | 437 g |
| Rok kolekcie | 2021 |
| Režim svietenia | 11 |
| Doba svietenia | 120 hod |
| Zdroj energie | Li-ion akumulátory typu 21700 5000 mAh |
| Zdroj svetla | Cree XP-G3 , Cree XHP50 |
| Dosvit | 270 m |
| Svetelný výkon | 3000 lm |
| Modelový rad | HP30R V2.0 |
| Typ batérií | akumulátor 21700 |
| Umiestnenie batérií | V samostatnom púzdre |
| Záruka | dva roky na akumulátor , päť rokov na čelovku |
| Farebné svietenie | Denná biela (5500-6500 K) |
| Intenzita | 17933 cd |




