Fenix | HM23
Fenix HM23 je ultraľahká čelovka s hmotnosťou iba 43 gramov na jednu AA tužkovú batériu a maximálnym výkonom 230 lúmenov. viac
Fenix HM23 je ultraľahká čelovka s hmotnosťou iba 43 gramov (bez batérie; s batériou okolo 85 gramov), napájaná jedinou AA tužkovou batériou, no napriek tomu s maximálnym výkonom až 230 lúmenov. Spája v sebe výhody minimálnej hmotnosti, malého rozmeru a napájania jednou najbežňejšou tužkovou AA batériou, ktorú je možné zohnať všade na svete.
HM23 ponúka 3 úrovne intenzity svietenia - ekonomický režim (na čítanie alebo núdzové svietenie) so svetelným tokom 4 lúmeny (výdrž až 100 hodín nepretržitého svietenia), režim s výkonom 70 lúmenov (16 hodín) a režim s výkonom 240 lúmenov (8 hodín). V najsilnejšom režime má čelovka dosvit až 53 metrov (702 cd). Čelovka je vybavená digitálnou reguláciou jasu s funkciou predlžovania výdrže batérie. Vďaka tomu sa intenzita svetla v silnejších režimoch po určitom čase skokovo znižuje. Zabezpečí tak, aby aj ste ani pri dlhšom používaní neostali s úplne vybitým svietidlom.
Čelovka Fenix HM23 je veľmi odolná, je vyrobená z tvrdeného leteckého hliníky typu T6, držiak čelovky je silikónový. Vďaka tomu odolá nárazom a pádom z výšky až 2 metre. Samozrejmosťou je plná vodeodolnosť a prachuodolnosť podľa štandardu IP-68 (vydrží pod vodou v hĺbke až 2 metre počas približne 30 minút). Čelovka je opatrená pohodlným a pevným reflexným hlavovým popruhom, ktorý zabezpečí, že za šera či v tme Vás bude vidieť zo všetkých strán a zabezpečí Vašu bezpečnosť pri športovaní, prechádzke, či práci.
HM23 je ideálna voľba pre všetkých, čo hľadajú ľahké, jednoduché a spoľahlivé svietidlo na turistiku, výlety alebo iné menej náročné aktivity alebo ako záložný zdroj svetla, ktorý môžete mať vždy zbalený so sebou.
Nezávislé recenzie čelovky HM23 nájdete na stránkach prakticky.sk, bushcraftportal.cz a Kajman.cz.
HM23 ponúka 3 úrovne intenzity svietenia - ekonomický režim (na čítanie alebo núdzové svietenie) so svetelným tokom 4 lúmeny (výdrž až 100 hodín nepretržitého svietenia), režim s výkonom 70 lúmenov (16 hodín) a režim s výkonom 240 lúmenov (8 hodín). V najsilnejšom režime má čelovka dosvit až 53 metrov (702 cd). Čelovka je vybavená digitálnou reguláciou jasu s funkciou predlžovania výdrže batérie. Vďaka tomu sa intenzita svetla v silnejších režimoch po určitom čase skokovo znižuje. Zabezpečí tak, aby aj ste ani pri dlhšom používaní neostali s úplne vybitým svietidlom.
Čelovka Fenix HM23 je veľmi odolná, je vyrobená z tvrdeného leteckého hliníky typu T6, držiak čelovky je silikónový. Vďaka tomu odolá nárazom a pádom z výšky až 2 metre. Samozrejmosťou je plná vodeodolnosť a prachuodolnosť podľa štandardu IP-68 (vydrží pod vodou v hĺbke až 2 metre počas približne 30 minút). Čelovka je opatrená pohodlným a pevným reflexným hlavovým popruhom, ktorý zabezpečí, že za šera či v tme Vás bude vidieť zo všetkých strán a zabezpečí Vašu bezpečnosť pri športovaní, prechádzke, či práci.
HM23 je ideálna voľba pre všetkých, čo hľadajú ľahké, jednoduché a spoľahlivé svietidlo na turistiku, výlety alebo iné menej náročné aktivity alebo ako záložný zdroj svetla, ktorý môžete mať vždy zbalený so sebou.
Nezávislé recenzie čelovky HM23 nájdete na stránkach prakticky.sk, bushcraftportal.cz a Kajman.cz.
Parametre
| Materiál | Letecký tvrdený hliník T6 , držiak silikónový |
|---|---|
| Vodeodolnosť | Áno (IP-68 - do hĺbky 2 metre) |
| Rozmer | 6,95 x 4 x 3,2 cm |
| Hmotnosť (g) | bez batérií: 43 g , s batériou cca 85 g |
| Rok kolekcie | 2020 |
| Režim svietenia | 3 |
| Doba svietenia | max. 100 hod |
| Zdroj energie | 1x AA batéria (priložená) |
| Zdroj svetla | 1 x LED Cree XP-G3 |
| Dosvit | max. 53 m |
| Svetelný výkon | max. 240 lm |
| Modelový rad | HM |
| Typ batérií | AA tužkové |
| Umiestnenie batérií | V tele čelovky |
| Farba svetla | Neutrálna biela (4000 - 5000 K) |
| Záruka | 5 rokov |
| Farebné svietenie | Nie |
| Intenzita | max. 830 cd |
| Priame nabíjanie | Nie |
| Zaostrovanie (meniteľný svetelný kužel) | Nie |



