Fenix | E01 V2.0
Fenix E01 V2.0 je druhá generácia miniatúrnej baterky na jednu mikrotužkovú AAA batériu. Napriek rozmeru iba 6,65 x 1,5 cm ponúka maximálny svetelný výkon až 100 lúmenov a tri režimy intenzity svietenia. viac
Fenix E01 V2.0 je druhá generácia miniatúrnej baterky na jednu mikrotužkovú AAA batériu. Napriek rozmeru iba 6,65 x 1,5 cm ponúka maximálny svetelný výkon až 100 lúmenov a tri režimy intenzity svietenia.
Vďaka svojim miniatúrnym rozmerom sa baterka radí do kategórie "EDC" ("Every day carry"), čo ju predurčuje na to, aby ste ju mohli mať stále so sebou - na zväzku spolu s kľúčami, vo vrecku alebo dokonca v peňaženke. Z tejto rady sa však vymyká výborným výkonom - maximálny svetelný tok je až 100 lúmenov a dosvit až 35 metrov. Využijete ju teda naozaj na prakticky akékoľvek bežné aktivity.
Baterka E01 má v druhej generácii tri svetelné režimy, najsilnejší 100 lúmenov (výdrž cca 50 minút nepretržitého svietenia), 25 lúmenov (podľa použitej batérie výdrž cca 4,5 - 4,8 hodiny) a šetrný režim s výkonom 5 lúmenov (výdrž 23 až 25 hodín nepretržitého svietenia). Baterka sa ovláda otočným spínačom na hlave svietidla. Režimy sa menia rýchlym vypnutím a opätovným zapnutím baterky. Po zapnutí sa vždy spustí do najslabšieho režimu.
Baterka je napájaná jediným kusom bežne dostupných mikrotužkových batérií AAA. Je možné použiť akékoľvek AAA batérie - bežné jednorazové alebo nabíjacie (lítiové, alkalické alebo NiMH). Jednorazová batéria AAA je súčasťou balenia.
Baterka Fenix E01 je vyrobená z leteckého hliníku s odolným povrchom Type III Hard Anodized. Vďaka tomu odolá nározom a pádu z výšky až 1 metra. Baterka je tiež plne prachotesná a vodeodolná podľa štandardu IP68 (do hĺbky až 2 metre). Je vybavená ochranou proti prehriatiu - pri dlhom použití pri vysokých teplotách sa pri detekcii prehriatia dočasne prepne do slabšieho režimu.
Súčasťou balenia je samotná baterka Fenix E01 V2.0, jednorazová mikrotužková AAA batéria, kovový krúžok na zavesenie a náhradný tesniaci O-krúžok.
Vďaka svojim miniatúrnym rozmerom sa baterka radí do kategórie "EDC" ("Every day carry"), čo ju predurčuje na to, aby ste ju mohli mať stále so sebou - na zväzku spolu s kľúčami, vo vrecku alebo dokonca v peňaženke. Z tejto rady sa však vymyká výborným výkonom - maximálny svetelný tok je až 100 lúmenov a dosvit až 35 metrov. Využijete ju teda naozaj na prakticky akékoľvek bežné aktivity.
Baterka E01 má v druhej generácii tri svetelné režimy, najsilnejší 100 lúmenov (výdrž cca 50 minút nepretržitého svietenia), 25 lúmenov (podľa použitej batérie výdrž cca 4,5 - 4,8 hodiny) a šetrný režim s výkonom 5 lúmenov (výdrž 23 až 25 hodín nepretržitého svietenia). Baterka sa ovláda otočným spínačom na hlave svietidla. Režimy sa menia rýchlym vypnutím a opätovným zapnutím baterky. Po zapnutí sa vždy spustí do najslabšieho režimu.
Baterka je napájaná jediným kusom bežne dostupných mikrotužkových batérií AAA. Je možné použiť akékoľvek AAA batérie - bežné jednorazové alebo nabíjacie (lítiové, alkalické alebo NiMH). Jednorazová batéria AAA je súčasťou balenia.
Baterka Fenix E01 je vyrobená z leteckého hliníku s odolným povrchom Type III Hard Anodized. Vďaka tomu odolá nározom a pádu z výšky až 1 metra. Baterka je tiež plne prachotesná a vodeodolná podľa štandardu IP68 (do hĺbky až 2 metre). Je vybavená ochranou proti prehriatiu - pri dlhom použití pri vysokých teplotách sa pri detekcii prehriatia dočasne prepne do slabšieho režimu.
Súčasťou balenia je samotná baterka Fenix E01 V2.0, jednorazová mikrotužková AAA batéria, kovový krúžok na zavesenie a náhradný tesniaci O-krúžok.
Parametre
| Materiál | letecký tvrdený hliník , odolný povrch Type III hard anodized |
|---|---|
| Vodeodolnosť | do hĺbky 2 metre (IP 68) |
| Rozmer | 6,65 x 1,5 x 1,4 cm |
| Hmotnosť (g) | 13 (bez batérií) g |
| Rok kolekcie | 2020 |
| Režim svietenia | 3 |
| Doba svietenia | max. 25 hod |
| Zdroj energie | 1x AAA (priložená) |
| Zdroj svetla | Cree XP-G2 |
| Dosvit | 35 m |
| Svetelný výkon | max. 100 lm |
| Modelový rad | E |
| Typ batérií | AAA miktotužkové |
| Farba svetla | Denná biela (5500-6500 K) |
| Farebné svietenie | Nie |
| Intenzita | 304 cd |
| Priame nabíjanie | Nie |
| Zaostrovanie (meniteľný svetelný kužel) | Áno (dosvit 35 m) |





